Zabiegi botox

Botoks to oczyszczona toksyna botulinowa typ A, którą ostrzykuje się zmarszczki mimiczne. Lekarz podaje niewielką ilość preparatu, która czasowo blokuje przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe powodując rozluźnienie poszczególnych mięśni twarzy. Efektem zabiegu jest czasowa likwidacja zmarszczek mimicznych jak również zapobieganie pogłębiania się zmarszczek.

Jak działa Botoks?

Lekarz podczas zabiegu wprowadza Botoks w okolice zmarszczek mimicznych. Powoduje to zmniejszenie skurczu mięśni, gdyż preparat działa na komórki nerwowe. Efekt utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. W czasie działania preparatu skóra wygląda świeżo i naturalnie, a mięśnie twarzy odpoczywają.

Na jakie obszary twarzy jest polecany?

Botox zalecany jest do korekcji zmarszczek mimicznych twarz tj: kurze łapki, zmarszczki palacza,zmarszczki na czole, bruzdy między brwiami tzw. „lwia zmarszczka”, podniesienie opadających powiek, uniesienie opadniętych kącików ust czy niwelowanie „uśmiechu dziąsłowego”. Zabieg ostrzykiwania Botox’em łagodzi bruzdy na dekolcie i szyi oraz koryguje linię żuchwy wyszczuplając ją.